DERMAPEN ÇATLAK TEDAVİSİ


Gerek cildimizdeki sivilce gibi problemler, gerekse de yılların getirdiği yaşlandırıcı etkiler maalesef ona pek de iyi davranmıyorlar ve bir süre sonra yüzdeki kırışıklar kadınları rahatsız edecek düzeye gelebiliyor. Bunlara karşı gelebilmek için yapılan farklı tedaviler bazen yan etkiler gösterebiliyorlar ya da bir süre sonra etkilerini kaybedebiliyorlar. Tabii ki istenmeyen bu duruma karşın daha farklı uygulamalar da denenmekte ve estetik dünyasının son başarıları arasında kırışık ve çatlak tedavisinde kullanılan Dermapen yöntemi yer alıyor. Dermapen nedir sorusunu çok detaya girmeden ancak doyurucu bir şekilde sizin için cevaplamaya çalışacağız.

Dermapen sayesinde oluşan çizgiler, kırışıklıklar, izler ve çatlaklar başarıyla ortadan kaldırılabiliyor ve tedavi cildin kendini yenileme mekanizmasının yapay olarak tetiklenmesi sayesinde gerçekleştiriliyor. Dolayısıyla aslında kendi tamir mekanizmanız aktif hale geliyor ve cildiniz üzerindeki tüm sorunlar yine kendi bedeniniz tarafından tamir edilmeye başlanıyor.

Bunu sağlayabilmek için cilt temizliğinin ve gerekli solüsyonların sürülmesinin ardından cilde uygulanan neredeyse görünmez boyuttaki iğneler, deri hücrelerinizin tetiklenmesini sağlayarak onları yeniden canlandırıyor. Daha sonra hücrelerinizin yeniden uykuya dalması için uygulanan maskeler sayesinde olumsuz durumların da önüne geçiliyor. Her ne kadar tek tedavide çözüm mümkün olmasa da bir kaç seans sonra cildinizde oluşan düzelmeyi siz de farkedebiliyorsunuz.

Dermapen tedavisi pek çok diğer cilt tedavisinin aksine, sadece kış değil aynı zamanda yaz mevsiminde de uygulanabiliyor ve diğer tedaviler kadar sıkı bir korunma şartına sahip değil. Operasyon sonrasında peeling gibi bazı tedavi yöntemlerinin cilt üzerindeki kötü etkisi meydana gelmiyor ve hastalar çok daha memnun bir şekilde ayrılıyorlar. Aynı zamanda neredeyse her bölgeye uygulanabilmesi sayesinde sadece yanaklar, boyun ya da alın değil, ulaşılması zor olan bölgeler ile yüzdeki ince detayların yer aldığı kısımlar da dermapen tedavisinden faydalanabiliyor.

Hem ekonomik olması, hem de oldukça risksiz bir tedavi olması nedeniyle cildinizdeki hafif sorunların hızla ortadan kaldırılmasında oldukça etkili olduğunu söyleyebiliriz. Elbette çok ilerlemiş vakalar için daha gelişmiş yöntemlerin uygulanması gerekiyor fakat dermapen sayesinde ufak tefek leke ve diğer bozuklukların ortadan kaldırılması mümkün hale geliyor.

0 yorum:

Yorum Gönder